HUBENÍ ŠTĚNIC

Hlavní rada zní: Neexperimentujte a začněte problém řešit dříve, než se objeví i u vašich sousedů.

Zbavit se štěnic, není žádná legrace. Čím déle necháte štěnice v klidu, tím více se rozmnoží a tím těžší bude jejich následná likvidace. Hubení štěnic je třeba provést pečlivě a především odborně.

Štěnice

Nejste si jistí, jestli se jedná o štěnice? Pošlete nám foto hmyzu nebo poštípání na mail, FB messenger nebo WhatsApp. Obratem vám a odpovíme.

Zavolejte nám

Pondělí – neděle: 8 – 18h

INFORMACE O ŠTĚNICÍCH A JEJICH POPIS

Štěnice jsou hmyz řadící se mezi běžné parazity lidí. Jedná se o celosvětově rozšířený druh ploštic skrývající se v lidských obydlích nezávisle na fázi svého vývoje. Štěnice se živí primárně lidskou krví, kterou sají nejčastěji během posledních pár hodin těsně před úsvitem. Jejich výskyt není ovlivněn úrovní hygieny ani sociálně-ekonomickým prostředím. K radostnému životu si vystačí s pravidelně spícím člověkem, pokojovou teplotou, příznivou vlhkostí a dostatkem nerušených úkrytů. Ve svém úkrytu štěnice zůstávají téměř nehybné. Jejich aktivita vrcholí při vyhladovění, popřípadě při vyrušení způsobeném otřesy v úkrytu. K úplnému nakrmení štěnice postačí 5-20 minut.

Dospělé štěnice mají oválné, velmi ploché tělo, připomínající svým tvarem, barvou i velikostí jadérko jablka. Dospělci dorůstají běžně velikosti okolo 5-7mm. Jsou-li však samice nasáty krví, mohou tyto hodnoty i překročit. Barva štěnic není ustálená, ale mění se v průběhu jejich životního cyklu. Od téměř průsvitné po vylíhnutí, přes hnědou až červenou po napití krví. Vajíčka jsou bělavá a oválná. Při kladení se přilepí k povrchu podkladu, a prázdný obal zůstane na svém místě i po vylíhnutí malých, lehce průsvitných, něco málo přes 1 mm dlouhých nymf. V noci si k nám najdou cestu díky námi vydechovanému oxidu uhličitému, který štěnice zachytí i na vzdálenost několika metrů.

PRO FIRMY, SVJ, DRUŽSTVA, VEŘEJNÉ INSTITUCE I DOMÁCNOSTI, MÁME NACHYSTÁNY BALÍČKY SLUŽEB ZAHRNUJÍCÍ PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ A PROFESIONÁLNÍ DEZINSEKCI S PŘESNÝM CÍLENÍM NA JÁDRO ČASTO VYSKYTUJÍCÍHO SE PROBLÉMU ZA PŘÍZNIVÉ CENY.

Jedinou potravou nymf i štěnic je krev. Nymfy štěnic prochází před dosažením dospělosti pěti larválními stádii. Je nutné, aby se v každém z těchto stádií nasály alespoň jednou krve, bez níž by nemohly pokročit do stádia následujícího. Samci i samice štěnic se nejraději krmí při pokojových teplotách okolo 20-25°C. Samice z krve získávají potravu, vodu a bílkoviny potřebné k tvorbě vajíček, samci krevní bílkoviny využijí k tvorbě spermií. Za “optimálních” podmínek jsou samice štěnic schopny během svého života naklást až 500 vajíček. Při pokojové teplotě se nymfy štěnic líhnou po zhruba 10 dnech. Vývoj štěnice od vajíčka po vajíčko trvá zhruba měsíc.

Ať už samci, samice nebo nymfy, ti všichni tráví drtivou většinu života ve svých úkrytech. Ty se nacházejí co nejblíže místům sloužícím lidem k pravidelnému spánku. Naleznete je ve švech matrací, roštech a postelových konstrukcích, také za čelem postele a nočními stolky, v ložním prádle, ale také v gaučích, švech polstrování sedaček nebo za obrazy. Při zanedbání problému a následném přemnožení můžeme štěnice v domě postupem času nalézt úplně všude. Výsledkem často bývají zamořené bytové domy od “sklepa až po komín“, kdy se úspěšné a totální vyhubení štěnic stává během na dlouhou trať.

Kontakt

Po stručném popsání vašeho problému se domluvíme na termínu naší návštěvy. Přizpůsobíme se vašim časovým možnostem. Kontaktovat nás můžete telefonicky nebo emailem. Na emaily odpovídáme rychle a telefony zvedáme okamžitě. Pojďme spolu zlikvidovat škůdce.  

Monitoring

Po příjezdu na místo provedeme průzkumný monitoring situace. Určíme stupně zamoření škůdcem, případně nalezneme stopy, pomocí kterých ho identifikujeme. Následně vám vysvětlíme vhodná protiopatření. Způsob a metodu zásahu s vámi budeme pravidelně konzultovat. 

Konzultace

Nabídneme vám nejvhodnější metodu hubení, vysvětlíme vám čím, jak a proč navrhujeme zakročit. Provedeme nevyhnutelné protiopatření pro průnik dalších škůdců do objektu. Tato slabá místa uvedeme do původního stavu. Žádný škůdce se tak k vám  nedostane.

Zásah

Při samotném zásahu dodržujeme veškeré zákonem předepsané normy. Dbáme na zdraví vaše, naše, domácích i volně žijících sekundárních živočichů. Jsme nanejvýš ohleduplní k vašemu majetku. Máme uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu při výkonu povolání.

Předání zápisu

Po zásahu vám předáme originál pracovního protokolu (zápisu). V případě potřeby navrhneme termín kontroly a navrhneme další účinná preventivní opatření. Opatření realizujeme tak, aby se k vám v budoucnu problém nevracel a provedené práce vedly k oboustranné spokojenosti.

Časté otázky a odpovědi

Kolikrát se musí postřik proti štěnicím opakovat?

Nenechte se mást, že nad štěnicemi zaručeně zvítězíte po jediném zákroku. Ano, často se nám podaří vyhubit štěnice již při prvním zákroku, vzhledem k nakladeným vajíčkům a jiným okolnostem však doporučujeme provést minimálně 2 zákroky v intervalu 3-5 týdnů.

Kolik to stojí?

Konečnou cenu za likvidaci štěnic určuje spousta proměnných faktorů. Velikost objektu, použité přípravky a jejich množství, stupeň zamoření a další. Nebojte, domluvíme se a vymyslíme řešení, které vám bude vyhovovat.

Mohu být přítomen u zákroku?

Zákrok proti štěnicím se provádí za užití insekticidů, které obsahují chemické látky. Z tohoto důvodu by neměl být u zákroku nikdo přítomen.

Kde všude hubíte štěnice?

Skoro všude! Zvlášť v tuhle dobu, kdy jsou zvýšené nároky na hygienickou čistotu. Domácnosti, chaty, ubytovny, hotely a jiná ubytovací zařízení.

Jak se mám na zákrok připravit?

Pokud možno, nic neuklízejte, s ničím nemanipulujte a nechejte vše na svém běžném místě. Po příjezdu na místo potřebujeme najít důkazy o přítomnosti štěnic které by mohly být neodbornou manipulací zničeny.

Nevíte co vás kouslo? My nekoušeme, pomůžeme vám!

Hubíme - likvidujeme - zasahujeme rychle a účinně